Posted on

História tantrickej masáže a všetko, čo o nej potrebujete vedieť.

Pôvod tantrickej masáže je zahalený rúškom tajomstva, no predpokladá sa, že ju praktizovali mnísi a jogíni v starovekej Indii a Tibete. Títo praktizujúci verili, že pomocou dotyku môžu aktivovať prirodzené energetické centrá tela a dosiahnuť stav duchovného osvietenia. Túto formu masáže pôvodne praktizovali jednotlivci, ktorí chceli dosiahnuť vyššiu úroveň vedomia a duchovného rozvoja. Tantrická masáž sa sústreďuje na myšlienku, že telo je posvätná nádoba božskej energie. Aktiváciou energetických centier môže jednotlivcom pomôcť dosiahnuť stav hlbokej relaxácie a potešenia a zároveň podporiť duchovný rast a osobné posilnenie.

shiva_tantricke_umenie_socha

Je to jedinečná prax, ktorá sa zameriava na duchovné a emocionálne spojenie, ako aj na fyzické potešenie. Postupom času sa tantrická masáž rozšírila do iných častí sveta a stala sa obľúbenou praxou pre tých, ktorí hľadajú hlbšie spojenie so svojím telom a partnermi. Dnes je na Západe široko praktizovaný a mnohí ľudia prisahajú na jeho transformačnú silu. To, čo robí tantrickú masáž tak jedinečnou, je jej dôraz na celé telo. Nie je to len technika na uvoľnenie svalstva či stimuláciu erotogénnych zón. Namiesto toho je to prax, ktorá zapája celé telo, vrátane srdca, mysle a ducha. Tantrická masáž využíva pomalé, premyslené pohyby, ktoré pomáhajú telu otvoriť sa a spojiť sa s vlastnou prirodzenou energiou. Povzbudzuje jednotlivcov, aby prijali svoju sexualitu a spojili sa so svojimi partnermi na hlbšej úrovni. Praktizovanie tantrickej masáže má mnoho výhod.

muz_tantricky_ritual

Môže pomôcť jednotlivcom prehĺbiť svoju duchovnú prax, spojiť sa so svojím telom a partnermi na hlbšej úrovni alebo si jednoducho dopriať nový typ starostlivosti o seba. Niektoré z výhod tantrickej masáže zahŕňajú zlepšenie nálady, zníženie úzkosti a stresu, lepší spánok a zvýšený pocit celkovej pohody. Na záver, tantrická masáž má bohatú históriu, ktorá je hlboko zakorenená v starovekých indických a tibetských kultúrach. Ide o jedinečnú formu masáže, ktorá sa zameriava na duchovné a emocionálne spojenie, ako aj na fyzické potešenie. Môže pomôcť jednotlivcom dosiahnuť stav hlbokej relaxácie a potešenia a zároveň podporiť duchovný rast a osobné posilnenie. Objavte jedinečné tantrické masáže Bratislavatantra ktoré povzbudia vaše zmysly.