Posted on

Latexové matrace

Latexové matrace sú prírodné matrace, ktoré sa vyrábajú z kaučukovníka a ich pena je tvorená z prírodného i umelého latexu, vďaka čomu sú matrace potom vzdušné. Takéto matrace sa vyznačujú dlhou životnosťou a stálym držaním tvaru, či uspôsobením sa telu, čo dokážu práve vďaka pružnosti latexu. Latexové matrace sú taktiež aj skvelými zdravotníckymi matracmi a to z toho dôvodu, že sú antibakteriálne a nedržia v sebe prach, takže sa v nich nevytvoria plesne ani sa v nich neusídlia roztoče a sú vhodné pre alergikov. Predávajú sa s rôznym stupňom tvrdosti a sú ergonomické čiže vhodné aj pre ľudí, ktorých pravidelne trápia bolesti chrbta a iné ortopedické ťažkosti. Okrem toho sa veľmi dobre odvetrávajú a sú tepelne neutrále, čo znamená, že regulujú teplotu, takže nebudete pociťovať veľké horko, ale ani chlad, Ďalej odvádzajú taktiež vlhkosť, čo môže byť dobrým riešením napríklad pre ľudí, ktorých veľmi trápi potenie.

spiaci človek

Tieto matrace dokážu vyvážene rozložiť hmotnosť človeka, čím sa dosiahne výraznejšie prekrvenie ľudského tela. Vďaka materiálom z ktorých sú vyrobené, dokážu dobre tlmiť aj mrvenie pohyblivých spachtošov, ktorí sa často nevedia dobre uložiť alebo sa prehadzujú zo strany na stranu. S latexovým matracom však nebudete rušiť partnera spiaceho vedľa vás. Ak vám prestane vyhovovať stály tvar uspôsobený vášmu telu, latexový matrac môžete pokojne obrátiť na druhú stranu. Takýmto spôsobom sa vyležaná časť matraca dokáže vrátiť naspäť do originálneho stavu a predĺži sa tým jeho životnosť.

postel s matracom

Latexové matrace sú teda vhodnou alternatívou, ak sa zaujímate o prírodné produkty, životné prostredie alebo vás trápia alergie, či problémy s chrbticou a zároveň hľadáte množstvo benefitov. Do takéhoto matraca sa oplatí zainvestovať, pretože vďaka svojej dlhej životnosti dokáže vydržať niekoľko desiatok rokov.