Posted on

Pohodlný matrac je potrebné mať

Z času na čas, zväčša po niekoľkých rokoch je potrebné preskúmať, či je náš matrac ešte stále kvalitný a plní funkcie ktoré má. Matrac je základom dobrého spánku, odpočinku a uvoľnenia tela počas noci. Je potrebné aby bol kvalitný, dostatočne pevný a aby mal potrebnú tvrdosť, ktorá je doslova vám na mieru. Každá chrbtica a telo je iné a potrebujú iné podmienky. Je teda nanajvýš rozumné venovať kvalite matracu dostatočnú pozornosť, a to pravidelne. Nie je totiž úplne jedno, na čom človek spí. Ak teda zistíte, že je váš matrac už nie vo veľmi dobrej kvalite, skúste si vybrať nový. Nový matrac vám môže oveľa viac zlepšiť kvalitu spánku ako by ste mali so starým preležaným a nekvalitným matracom. Vysoko kvalitné matrace a to ortopedické a zdravotné dostanete kúpiť napríklad v predajniach či eshope Segum. Dá sa povedať, že matrace Segum sú vysoko kvalitné, zdravotné a navyše si ich môžete doslova zostaviť na mieru pre seba.

posteľ s matracom

Či už sa rozhodnete pre kúpu na internete, alebo si zájdete do niektorej z predajní, určite si vyberiete veľmi dobré matrace, ktoré vám budú slúžiť nasledujúce dlhé obdobie mnohých rokov. Na výber je mnoho druhov matracov z rôznych materiálov a v rôznych prevedeniach. Môžete si vybrať buď pružinové matrace alebo matrac s peny.

matrac a dievča

Všetky matrace sú však prispôsobivé a mali by kopírovať tvar vášho tela, aby sa telo čo najlepšie na matraci uvoľnilo a zrelaxovalo. Pozor si však dajte, aby ste si zvolili tú správnu tvrdosť matraca. Príliš tvrdý matrac môže byť nepohodlný, rovnako ako príliš mäkký matrac. Pre niektoré telesné stavby viacej vyhovuje tvrdší matrac, pre iných zase matrac mäkší alebo stredne tvrdý. V ponuke sú aj matrace, ktoré sú obojstranne a tým pádom majú dva druhy tvrdosti, ktoré sa dajú otáčať a meniť. Určite si teda nechajte poradiť, pokiaľ si nie ste istý, ktorá tvrdosť je vhodná práve pre vaše telo.