Posted on

Ako zvládnuť cestovanie s deťmi?

Pre niekoho radosť, pre iného to môže byť aj nočnou morou. Hovorím o cestovaní. Ak cestujete sami, je to omnoho jednoduchšie. Viete, čo budete potrebovať a podľa cielu vašej cesty si môžete zbaliť len tie najnutnejšie veci a potreby. Ako sa dá však zvládnuť cestovanie so štvorčlennou rodinou, kde je ešte aj malé bábätko? Je to omnoho komplikovanejšie a pre niekoho náročné. No dá sa to naozaj zvládnuť. Treba mať systém a vedieť, čo vaše deti potrebujú a čo je pre ne úplne zbytočné. Zbaliť štvorčlennú rodinu dá zabrať. Väčšinou úlohu balenia prislúcha práve ženám, matkám svojich detí. Muži veľakrát ani len netušia, kde majú ich deti oblečenie alebo iné potreby. My ženy to máme na mysli neustále. Vieme, čo kde máme odložené a ako je to uložené. Ak niečo potrebujeme nájsť, stačí, keď trošku popremýšľame. Pri balení musíte veľa rozmýšľať. Dôležité je zbaliť si len tie najnutnejšie veci a oblečenie. Vaše kufre budú omnoho ľahšie a jednoduchšie sa s nimi bude manipulovať.

rodina

Balenie bábätka je náročné. Malé dieťa potrebuje veľa plienok, vlhčených utierok, rôzne pomôcky a potreby na papkanie, či aj nejaké hračky, bez ktorých by sa nezaobišlo. Musíte myslieť aj na to, kde bude vaše bábätko spinkať. Ak na mieste určenia nie je možnosť postieľky, musíte myslieť na to, že bude s vami cestovať aj postieľka. Existujú postieľky na cestovanie, no tým to nekončí.

cestovanie k moru

Dôležitý je aj matrac. Nezabudnite naňho. Bábätká potrebujú aj väčšie množstvo oblečenia. Zabaľte aj mikinky, bundičky, či teplejšie oblečenie, keby sa ochladilo alebo by začal fúkať vietor. Nikdy neviete, aké bude počasie, pre to majte vždy so sebou pre vaše bábätko trošku viac variant na oblečenie. Bábätko sa tiež veľmi rýchlo ušpiní, takže aj množstvo tričiek alebo body prispôsobte tomu, koľkokrát za deň budete svoje dieťatko prezliekať. Pri deťoch je cestovanie vašim osobným automobilom to najlepšie. Viete dieťa posadiť do autosedačky a v prípade potreby zastať hocikedy na rôznych odpočívadlách. Dieťatko sa môže ponaťahovať a pripraviť sa na pokračovanie vašej cesty.