Posted on

Certifikát ku kolaudácii

V dnešnej dobe sú ceny bytov a domov takmer porovnateľné. Keď si predstavíte, že za podobnú cenu môžete mať vlastný dom s vlastnou záhradkou, vlastná stavba býva často krát voľbou číslo jedna. A najmä ak si viete dom postaviť aj svojpomocne. Domy rastú posledné roky ako huby po daždi a s tým je spojený aj veľký odber energií. Elektrika, plyn, voda sú dostupné možnosti na prevádzku našej nehnuteľnosti. Pri starých technológiách však na platbe za energie miniete zbytočne veľa peňazí. Dnes sa dajú postaviť nízkoenergetické domy, ktoré znížia spotrebu energie na vykurovanie či ohrev vody aj o polovicu.

energetický certifikát

Novostavby nemajú nízkoenergetické domácnosti len tak. Nova legislatíva určuje, že stavby, ktoré ešte nie sú skolaudované, musia pri kolaudácii splniť energetickú triedu domácnosti A0. Energetické triedy sú označené písmenami A až G, pričom trieda A je najúspornejšia. Na to, aby ste dosiahli takúto energetickú triedu však samozrejme musíte použiť aj vhodné technológie. Vzduchotechnika, tepelné čerpadlo a ďalšie moderné technológie sú na počiatku síce drahšie, ale znížená mesačná spotreba vám úvodné náklady rýchlo vráti.

energetický certifikát

Legislatíva, ktorá zaväzuje novostavby spĺňať energetickú triedu A0 sa nedá obísť. Pri kolaudácii musíte predložiť energetický certifikát, v ktorom sú zohľadnené všetky použité prostriedky. Pomocou termo kamery odborníci vypočítajú spotrebu energie vašej domácnosti a vyhotovia vám energetický certifikát. Neviete na koho sa v prípade energetického certifikátu ku kolaudácii obrátiť? Navštívte internetovú stránku certifikaciabudovy.sk a dozviete sa o možnosti energetického certifikátu viac. Certifikaciabudovy.sk sú odborníci, používajúci modernú techniku, vďaka ktorej vám presne a rýchlo pomôžu určitú spotrebu vašej nehnuteľnosti. To môžete využiť aj v prípade, že chcete poznať energetickú triedu starších nehnuteľností.