Posted on

Filtračné vložky

Trápi vás doma zlá voda? Máte ju znečistenú pieskom, bahnom, chlórom, či inými škodlivinami? Dajte tomu všetkému koniec s filtračnými vložkami do vody. Rovnako ako pitná voda musí spĺňať hygienické štandardy, tak aj úžitková voda musí byť čo najčistejšia. Nečistoty obsiahnuté vo vode môžu ničiť súčiastky čerpadiel, domáce spotrebiče a taktiež môžu zanášať potrubie. K tomu je práve potreba filtrčných vložiek, ktoré najlepšie zachytia všetky nečistoty. Nie je nič spoľahlivejšie, než filtračná vložka do vody. Jedine filtračná vložka vo vnútri filtra vyčistí najlepšie vodu od rôznych nečistôt. Už vás doma nemusí trápiť zapáchajúca a znečistená voda rôznymi škodlivinami. S použitím filtračných vložiek na vodu sa zbavíte mechanických nečistôt, chlóru, ťažkých kovov, hrdze, vodného kameňa a železa. Nezabúdajte však na to, že filtračná vložka je dôležitou súčasťou celého procesu filtrácie vody a je potrebné ju vymeniť skôr, než bude voda zapáchať.

voda

To už je potom neskoro. Filtračná vložka na vodu sa vkladá do filtra a potom sa musí vymeniť za novú. Samozrejme sa to odvíja podľa jej životnosti a opotrebovanosti a tiež záleží na tom, ako veľmi dbáte o jej údržbu. Je veľmi dôležité udržiavať filtre v čistote a ich náplne včas meniť. Niektoré filtre vyžadujú výmenu vložky už po troch týždňoch, ale potom sú aj filtre, kde stačí vymeniť vložku napríklad až po dvoch rokoch. Záleží na tom, aký filter budete mať. Filtre sú samostatný, dvojitý, alebo dokonca aj trojitý. Pri trojitom filtri môžete umiestniť tri filtračné vložky, ktoré budú vodu filtrovať proti trom typom nečistôt. Pokiaľ si chcete byť stopercentne istí správnym výberom filtra a filtračnej vložky tak je dobré si nechať urobiť rozbor vody.

kapky vody

Filtračné vložky sú schopné odstrániť z vody mechanické nečistoty až do jedného mikrónu. To znamená, že sú schopné zachytiť piesok, bahno, íl, vlasy a mnoho ďalších iných nerozpustených častíc. Filtračné vložky dodávajú vode nielen určitú priehľadnosť, ale tiež zaisťujú ochranu ďalším drahším súčastiam filtračného zariadenia a taktiež zaisťujú ochranu pre vaše domáce spotrebiče, ako je napríklad boiler, umývačka, práčka a podobne. Filtračné vložky delíme na mechanické nečistoty, ktoré vo vode zachytávajú hrubé častice a vložky na pitnú vodu. Tieto vložky zachytávajú chemické prvky a kvôli vyšším štandardom aj špeciálne aktívne látky a zachytia tak hygienickú nezávadnosť a lepšiu chuťovú kvalitu vody, zatiaľ čo vložky na mechanické nečistoty pracujú na princípe sita.