Posted on

Krásna terasa pre voľné chvíle

Terasa je otvoreným priestorom pre Vás a vašich blízkych či priateľov. Je to miesto, kde si môžete posedieť na čerstvom vzduchu a užívať si slnko. Ku každému rodinnému domu by mala prislúchať terasa. Ako miesto pre pokojné posedenie s rodinou či priateľmi. Otvorený priestor a čerstvý vzduch sú po zimných mesiacoch príjemnou zmenou. Letné opaľovanie či grilovačky sú na terasách bežné a okrem toho ju môžeme využiť aj na relaxáciu a odpočinok, pri príjemnom posedení s kávou.

rôzne typy zábradlí na terasu

Otvorená terasa a záhrada

Terasa je najčastejšie orientovaná do záhrady. Práve preto by sme plným zakrytím výhľadu mohli prísť o zážitok z výhľadu do záhrady práve v čase kvitnutia stromov a kvetov. Naopak pri prípadnom nepriaznivom vetre je terasa miestom prievanu a nepríjemného chladu. Na izoláciu je možné použiť plexisklo alebo sklenené panely na bočné strany terasy, aby sa mohla využívať aj v čase veternejšieho počasia bez straty komfortu.

terasa ako voľný priestor pre príjemné chvíle

Terasa a bezpečnosť

Ak ste vlastníkmi vyvýšenej terasy je na mieste jej okraje zabezpečiť proti úrazom. Jednoduchým riešením je osadenie zábradlia. Typ zábradlia je samozrejme iba na Vás a na celkových proporciách priestoru. Niektorý inklinujú k drevenému zábradliu. To má ale menšiu výdrž a potrebuje pravidelné ošetrovanie aby si drevo zachovalo svoju funkciu a krásu. Plastové panely sa osádzajú väčšinou na nerezovú konštrukciu. Ich rozdelenie je rôzne. Od obyčajných jednoliatych panelov po zložitejšie prepracované verzie s dekoráciami. Rovnako sklenené zábradlie je užitočné a zároveň efektívne. Ak ale netúžite po výraznom olemovaní svojej terasy zvoľte si nerezové zábradlie na terasu. Vďaka svojej jednoduchosti a sofistikovanosti sa hodí do každého priestoru. Nehrdzavie a nepotrebuje ani ošetrenie či špeciálnu starostlivosť. Napriek tomu je veľmi trvácne a odolné. Svoje pozitívne vlastnosti si udržuje roky bez toho, že by stratilo zo svojej krásy.