Posted on

Nalepenú obálku tak ľahko neodlepí ani vietor či dážď

Nakupujeme, predávame, presúvame, skladujeme, takto sa „premelie“ neskutočné množstvo tovaru denne, a to je už dôvod na to, aby sme mali nejaký zrozumiteľný a prehľadný systém ich označovania, ktorý by uľahčoval ich následnú identifikáciu. Musíme myslieť aj na to, že mnohé zásielky stoja na otvorených plochách, bez strechy, kde na nich prší či svieti slnko, preto aj spôsob označovania by mal byť tomu prispôsobený. Asi sa nikto nebude sporiť o tom, že na tento účel je najvhodnejší plast, pretože je to materiál, ktorý toho veľa vydrží, dá sa vyrobiť v akomkoľvek tvare a hrúbke, priehľadný aj matný, a to je jeho benefit.

Identifikácia tovaru môže byť ľahká

Na označovanie zásielok sa preto začali používať priehľadné lepiace plastové obálky. Už názov hovorí, že sa na zásielky či balíky lepia, do nich sa totiž vkladajú všetky dôležité písomnosti a náležitosti k zásielke, napríklad dodacie a záručné listy, faktúry alebo návody na použitie. Priehľadný plast je výhodou pre ľahkú identifikáciu tovaru, obálky majú pevne lepiacu spodnú časť, vďaka ktorej sa len tak ľahko nalepovací průhledné obálky 2packsk.sk neodlepia ani pri manipulácii s paletou či škatuľou alebo iným prepravným boxom. Okrem čistej priehľadnej obálky sú na trhu aj obálky s potlačou, obálky s chlopňou alebo tiež štandardné obálky. Výrobcovia vychádzajú zákazníkom v ústrety a dokážu im vyrobiť aj obálky na mieru, ktoré môžu mať potlač v kombinácii štyroch farieb.

Obálky v priehľadnej verzii

Novinkou je však možnosť objednať si plastové lepiace obálky, ktoré odolajú aj extrémnym hodnotám teplôt od -20°C až do +50°C, čo je vynikajúca pomoc v prípade, ak tovar skladujete v zimnom období vonku alebo zásielka putuje do severných či južných oblastí sveta.Viackusové balenia obálok sú výhodné z finančného aj praktického hľadiska, po ruke tak budete mať obálky vždy, keď si to okolnosti vyžiadajú. A nemusíte byť práve kuriérska spoločnosť či predajca, aj bežný človek sa z času na čas musí vynájsť v nečakanej situácii, takže je lepšie byť pripravený.