Posted on

Prečo sú prepravky stále obľúbené?

Prepravka je spolu s boxom, paletou a kontajnerom zrejme najzaužívanejším prepravným obalovým prostriedkom na ochranu výrobkov, tovaru a materiálu. Prepravka patrí k logistickej klasike. Je hojne využívaná na prepravu potravín, mäsa, kozmetiky, autodielov či iných produktov priemyselnej výroby. Je to multifunkčný a ľahko prispôsobiteľný pracant, ktorého úlohou je hlavne ochrana svojho obsahu. Maximalizácia využitia priestoru v prepravnom vozidle. Dodržovanie poriadku a prehľadnosti v skladových priestoroch. Zachovanie kvality svojho obsahu. Nápomocnosť pri manipulácii s prepravovaným tovarom. Ale aj udržovaniu priateľstva s našou planétou a udržanie obnoviteľnosti zdrojov.

plastové prepravky majú na výber rôzne varianty a doplnky

Práve pre tieto dôvody sú plastové prepravky také obľúbené pre prepravné spoločnosti, distribučné sklady ale aj výrobcov. Nakoľko sú vyrábané z kvalitných a pevných materiálov zvládnu záťaž nielen svojho obsahu ale aj iných prepraviek. Sú totiž stohovateľné a tak poskytujú priestor pre ušetrenie a optimalizáciu nákladov. Je možné používať ich opakovane dlhú dobu. Vďaka prevedeniu sú ľahko čistiteľné a dokážu teda udržať vysoký štandard hygieny. Sú 100% recyklovateľné a niektoré modely sú dokonca recykláciou vyrábané. Kvalitné plastové prepravky spĺňajú rôzne certifikácie a normy. O svoj tovar sa preto nemusíte báť. Ak ale predsa len by ste zvažovali prečo použiť práve plastovú prepravku, prezradíme ešte niekoľko jednoduchých benefitov.

aká je budúcnosť prepravných obalov

Ich skladnosť je záruka poriadku a prehľadnosti v sklade. Teda urýchlenie práce s tovarom a skladovými zásobami je na mieste. Prehľadnosť zabezpečí priestor na nalepenie kódu a ľahkému prístupu k okamžitým informáciám o jej obsahu. Ak by ste v rozlišovaní chceli ísť o level vyššie, existujú aj rôzne farebné varianty prepraviek. Tieto prepravky nezaspali dobu. Naopak sa posúvajú míľovými krokmi vpred. Ponuka totiž nezahŕňa iba obyčajné prepravky ale aj prepravky so zvláštnou úpravou vhodné do automatizovaných a robotických distribučných centier. To je žiarivá budúcnosť logistiky. Rýchla preprava, minimum fyzickej záťaže a okamžitý prehľad o informáciách daných boxov.