Posted on

Tantrizmus

Dozaista všetci poznajú pojem tantrická masáž, len nevedia, čo presne takáto masáž obnáša a ako prebieha. Začnime teda od začiatku. Tantrizmus alebo skrátene tantra je učenie, umenie, duchovná a spirituálna tradícia, filozofický smer a náboženský smer, ktorý má svoje korene vo veľmi starej Indii. S obľubou bola praktizovaná na mnohých miestach a lokalitách ďalekého východu, dneska sa teší najväčšej obľube zväčša v okolí Ázie. O jej pôvode sa nevie veľa. Niektoré zdroje uvádzajú, že nie je tak veľmi stará a prakticky by sa dala zaradiť medzi novodobejšie smery, iné zdroje zastávajú názor, že tantrizmus tu je už niekoľko tisícok rokov a že nebol vždy prístupný širokej verejnosti tak, ako je tomu v súčasnej dobe.

zena

Uvádzajú, že tajomné taktiky, praktiky, pravdy, presvedčenia, ktorých cieľom bolo a stále je pochopiť a nabudiť duchovný rast, dosiahnuť akýsi druh osvietenia a múdrosť, boli kedysi výsadou len určitej skupiny ľudí, ktorí všetko ohľadom tantrizmu a tantrických masáží udržiavali v tajnosti a vrhali tak na toto vyznanie rúško tajomstva, ktorý chcelo odhaliť veľmi veľa ľudí.

zena

V dnešnej dobe by sa dalo povedať, že je to presne naopak. Tantrizmus a tantrické masáže sú prístupné širokej verejnosti, pričom tantrické salóny sa navyše vyznačujú tým, že ich prevádzka je takmer nepretržitá, takže klient môže prísť v hociktorú hodinu (samozrejme, je potrebná objednávka minimálne hodinu vopred, aby bol tantrický salón schopný pripraviť vyhovujúce hygienické podmienky a upraviť miestnosti po prípadných predošlých klientoch.) Senzuálne masáže bratislava ponúkajú súhrn rôznych meditačných a relaxačných tantrických programov, ktorých hlavným cieľom je, aby sa klient ponoril do svojho vnútra, vnímal seba samého napríklad prostredníctvom vedomého dýchania, spoznával nové zákutia svojej sexuality.